Autore

Sveiks, emuāra brokastis ar rakstnieku (zināma arī kā AUSTRAS GRĀMATAS) lasītāj!
Šeit esmu Austra, taču dzīvē – dzīvē, kas noris ārpus grāmatu vākiem, otrpus datora ekrāna spozmes, esmu Arta – trīs bērnu, piecu kaķu, viena grāmatu emuāra mamma.
Brokastu laiks ir mans mīļākais laiks. Tas īsais apmulsuma brīdis, kad nakts satiek dienu. Savijas draudzībā kā saldā baltmaizes pīnīte ar kanēli un rozīnēm. Zvaigžņu pielieta debess nozied. Kā auzu pārslas pirms sabriešanas putrā sabirst bļodā, tā pakšķot zvaigznes sabirst izplatījumā. Saules klēpī uzplaukst gubu mākoņi. Sārti kā dzērveņu uzpūtenis ar pienu. Ūdens kanna uz plīts svilpj gammas. Gammas visās varavīkšņu krāsu tonalitātēs. Krūzē aplieta kafija smaida. Smaida baltu putu smaidu. Gaida saldu lūpu piekļaušanos. Saviem karstiem sāniem. Pieskaršanos gaida. Roka stiepjas pēc rakstnieka. Izrakstīta grāmatās. Stiepjas un aizstiepjas. Rakstnieks, rakstu zīmju izrakstīts, atspiežas pret karsti kūpošu krūzi. Ietinas kafijas un tikko ceptas olas garaiņos. Ar izbīli no tostera izlec divas zeltainas smalki maltu kviešu miltu maizes šķēles. Ar šokolādes krēmu apziežamas. Gardais kraukšķis kūst uz mēles. Tā vārdi kūst no grāmatu lapaspusēm nost. Kā rakstnieks kūst. Acu priekšā.
Pārtrauc mulsumu tāda atklāšanās.
Brokastu laiks ir mans mīļākais laiks.
Un brokastis ar rakstnieku.

Konspektēju domas (un nedomas). Baltu lapu pārvēršot melnu burtu uzbrukumos. Neparedzamos.
Domas (un nedomas) par grāmatām, kas radušas mājvietu manā grāmatu plauktā vai tikai garāmejot paciemojušās uz naktsskapīša virsmas, starp spuldzes izgaismotajām putekļu dejām virs tā.
Dažas no pārdomām uzlaižu uz skatuves (emuāra galvenās sienas), lai tās runā pašas par sevi, taču tās, kuras līdz skatuvei nenonāk, reizi mēnesī publicēju emuāra sadaļā «Mēneša šķērsgriezumā».

Manā dzīvē nekas nav bijis tik patstāvīgs kā deklarētā dzīvesvietas adrese, kas jau divdesmit septiņus gadus ir nemainīga, brīnišķās draudzībās pārtapušas sadarbības ar Jāņa Rozes, Zvaigznes ABC, Mansards un ALI S apgādu, izdevniecībām Latvijas Mediji, Helios un u.c.
un grāmatmīlestība, kuru dalu ar katru emuāra brokastis ar rakstnieku lasītāju!
Paldies, ka esi ŠEIT!

Elektronisko vēstuļu pasta adreses:
arta.brice@gmail.com un austra@austra.lv

Ar mani un grāmatām, kuras lasu un iesaku, vari iepazīties, klausoties un lasot, arī citos resursos:

Atpakaļ uz lapas augšu